מידע לעו"ד

ביטול כתב אישום

ב- 15 ביולי 2008 ביטלה כבוד השופטת שירה בן שלמה כתב אישום כנגד נאשם שהואשם כי פגע בבת זוגו במהלך ריב, חוות דעת מומחי מד"ן רפואה משפטית הצביעה על כך שהממצאים שנמצאו נגרמו במנגנון של פגיעה עצמית.

במקרה זה נתבקשה ד"ר מאיה פורמן-רזניק מומחית ברפואה משפטית לחוות דעתה בעניין מנגנון פציעה של מתלוננת , שטענה כי הפצעים שבגופה נגרמו ע"י בן זוגה. ד"ר פורמן-רזניק, התייחסה בחוות דעתה לסוגיה האם הפצעים הינם תוצאה של פגיעה ע"י אחר או תוצאה של פגיעה עצמית, כפי שטען הנאשם.
 
זאת ועוד, ב 28 באוגוסט 2008 אישר כבוד השופט דניאל בארי  את הודעת התביעה על חזרה מאישום. גם במקרה זה הצליחו מומחי מד"ן רפואה משפטית להוכיחכי הנזקים שנגרמו למתלוננת נעשו במנגנון פגיעה עצמית.
 
גם במקרה זה הצליחו מומחי מד"ן רפואה משפטית להצביע כי הנזקים שנגרמו למתלוננת נעשו בפגיעה עצמית. במקרה זה מכתב אותו שלחה ד"ר מאיה פורמן-רזניק  אל בא כוחו של הנאשם ובו תיאור של מאפייני פצעים הנגרמים  בפגיעה עצמית, הספיק לשכנע את התביעה לחזור בה מכתב אישום.
 
קבלת תמונות כקבצים
 
מצ"ב מסמך כללי הדן בסוגיית קבלת התמונות אשר צולמו במכון הלאומי לרפואה משפטית המתעדות ממצאים שעלו במהלך ההליך הרפואי הנערך במכון.
 המכתב ממולץ לכלל עורכי הדין המעוניינים לקבל חוות דעת נגדית לזו של המכון הלאומי לרפואה משפטית, חוות דעת שלעיתים רק עירעורה יכול לסייע רבות להגנת הנאשם.
 
 

 

 

iMoon פיתוח תוכנה